Aktualności

Runda Finałowa Sezonu 2016/17

Runda Finałowa Ligi Szóstek zostanie rozegrana w marzec 2017 roku. LIga 1 rozegra mecze ostatnich trzech kolejek 9,10,11 w dniach 5, 12, 19 marzec w godz. 19-21 na boisku przy Remiszewska 40. Liga 2 rozegra wszystkie mecze na boisku przy ul. Suwalskiej w dniach 5,12,19, 26 marca.  Liga 3 rozegra wszystkie mecze w dniach 4,11,18 marca na boisku przy ul. Remiszewskiej. 26 marca o godz. 21.30 na boisku przy ul. Suwalaskiej odbędzie się uroczyste wręczanie pucharów i medali dla zwycięzców.

Turniej o Puchar Ligi Szótek

22 Styczeń 2017 roku, tą datę powinniśmy na czerwono zaznaczyć w kalendarzu, boiwem tego dnia odbył się pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni Turniej o Puchar Ligi Szóstek!

Miejscem zmagań 12 zespołów był nowoczesny kompleks boisk, który mieści się przy ul. Annopol 24b, a więc słynna SoccerArena!

Rywalizacja była podzielona na dwie grupy, po 6 zespołów, które grały systemem „każdy z każdym”. Takie rozwiązanie pozwoliło wypromować tylko najsilniejsze zespoły do następnych etapów, a także zminimalizować ryzyko przypadku. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać w teorii... Na szczęście piękno piłki nożnej polega na jej nieprzewidywalności. Wystarczy wspomnieć, że zespół, który zajął dopiero 4. miejsce w swojej grupie, a więc ostatnie premiowane awansem do ćwierćfinałów przegrał dopiero w finale i ostatecznie zajął drugie miejsce w całych zawodach! Przebudzenie niczym Portugalia na Euro 2016 (awans do finału również po karnych), ale zacznijmy od początku…

Pierwsze spotkania ruszyły o godzinie 12:30. Graliśmy równolegle na trzech sektorach, a więc turniej przebiegał bardzo sprawnie, a uczestnicy nie czekali długo na kolejne mecze.

Do grupy „A” los przydzielił następujące zespoły:

1.      Ganja Mafia Targówek

2.      GPSZ Głuchów

3.      Naprzód I Skórzec

4.      Skromni

5.      Trójka

6.      Zacisze

Grono bardzo wyrównanych ekip, „na papierze” ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta. Około godziny 15:30 byliśmy trochę mądrzejsi, wówczas zakończyliśmy zmagania fazy grupowej, a zespołem, który zdominował pierwszą część rozgrywek okazał się Naprzód I Skórzec. Zawodnicy IV ligowego zespołu zainkasowali komplet zwycięstw i pewnie awansowali to ćwierćfinałów, gdzie mierzyli się z zespołem, który zajął 4. Miejsce w gr. „B”.

Drugie miejsce przypadło dla Ganji Mafii Targówek – drużyna pod wodzą Kuby Rodka od początku zapowiadała walkę o zwycięstwo, mimo okrojonego składu. Warto zauważyć, że „Palacze” rozegrali cały turniej bez ani jednej zmiany! W fazie grupowej inkasują 12 punktów, ulegając tylko Naprzodowi, z którym przegrali 2:4.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy dobrze znanego Zacisza. „Zieloni” oddali 2. Pozycje w decydującej batalii z Ganją Mafią, która strzeliła zwycięskiego gola, na 2:1, w ostatniej akcji meczu. Panowie czuli spory niedosyt, liczyli że odgryzą się za rozgrywki ligowe, ale kolejny raz musieli uznać wyższość młodszych kolegów z rozgrywek.

Stawkę zespołów, które awansowały uzupełniła „Trójka”. Tylko 6 punktów zdobytych w pięciu spotkaniach wystarczyło do awansu. W grupie poradzili sobie z Głuchowem 3:1 oraz ze Skromnymi 2:1.

Dwa wspomniane zespoły GPSZ Głuchów oraz Skromni stoczyli bój o 5. Miejsce, jak się okazało, już w pierwszej kolejce spotkań. Skromni zwyciężyli, po bardzo wyrównanym spotkaniu 0:1, co dało im przedostatnie miejsce w grupie. GPSZ wyjechali z Soccer Areny bez puntków.

 

  Miejsce  

 

Drużyna

  Punkty  

  Bramki  

  Różnica Bramek  

1

Naprzód I Skórzec

15

25-5

+20

2

    Ganja Mafia Targówek    

12

14-8

+6

3

Zacisze

9

15-14

+1

4

Trójka

6

6-12

-6

5

Skromni

3

6-15

-9

6

GPSZ Głuchów

0

5-17

-12

W grupie „B” rywalizacja zapowiadała się niemniej ciekawie niż w „A”. Na start stanęły zespoły:

1.      AS Targówek

2.      FSG Maestro

3.      Grand Team

4.      LTM Warsaw

5.      Naprzód II Skórzec

6.      Pierożek Słopsk

Sytuacja analogiczna do tej, która przedstawiała się w pierwszej grupie. Brak wyraźnego faworyta, tutaj z kolei jasno sprawę stawiały zespoły Naprzodu II Skórzec oraz Grand Team.

Zwycięzcą tej grupy okazał się Naprzód II, zawodnicy ubrani w żółte stroje pewnie rozprawili się z konkurencją i zainkasowali 15 punktów. W najciekawszym spotkaniu w grupie w pokonanym polu pozostawili Grand Team. Zespół złożony z zawodników byłego Targówka 94’.

Przy okazji Grand Teamu warto zauważyć, że przed kilkoma laty zespół ten zajmował 3. Miejsce na Mazowszu rywalizując z takimi zespołami jak Legia czy Polonia. Na naszym turnieju w grupie zajęli „tylko” drugie miejsce z dorobkiem 12 „oczek”. Byliśmy przekonani, że zespół Mateusza Sokólskiego nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Na trzecim miejscu grupę kończy LTM Warsaw z dorobkiem 10 punktów. Niezły wynik, który został uzyskany kosztem kontuzji 2 zawodników, którzy pojechali do szpitala. LTM w osłabionym składzie wchodzi do ćwierćfinałów.

Stawkę zespołów, które awansują do fazy pucharowej uzupełniło FSG Maestro. W grupie „A” mieliśmy sytuację, gdzie Trójka z 6 punktami awansowała, tutaj wystarczyły zaledwie 4 punkty! Robert Dachniewski i spółka mieli sporo szczęścia, że zremisował z Pierożkiem. Wynik iście hokejowy 5:5.

Gdyby Kamil Kozłowski lepiej potrafił na swoich kolegów z Pierożka to oni, prawdopodobnie, zagraliby w kolejnym etapie. Remis z FSG uzyskany w ostatniej kolejce niczego zespołowi ze Słopska nie dawał, dlatego zajmują 5. Miejsce i odpadają z rozgrywek.


  Miejsce  

 

 Drużyna

 Punkty 

 Bramki 

 Różnica Bramek 

1

  Naprzód II Skórzec  

15

17-7

+10

2

Grand Team

12

23-5

+18

3

LTM Warsaw

10

14-7

+7

4

FSG Maestro

4

9-22

-13

5

Pierożek Słopsk

2

9-29

-20

6

AS Targówek

1

7-11

-4

Stawkę uzupełnia AS Targówek. Reprezentanci Ligi Szóstek nie popisali się, a Mateusz Hnatio, wypożyczony z Wybrzeża Klatki Schodowej, regularnie powtarzał, przy pytaniach o kolejnych przeciwników, że „byli do pyknięcia”. Niestety boisko zweryfikowało… :D

Faza Turniejowa:

Po fazie grupowej przechodzimy w system pucharowy.

W ćwierćfinałach drabinka wyglądała następująco:

1.      Naprzód I Skórzec – FSG Maestro

Naprzód pewnie zmierzał po zwycięstwo w turnieju. Kolejnym rozjechanym przeciwnikiem okazało się FSG, wynik 9:2 doskonale oddaje przebieg wydarzeń boiskowych. Hat-tricka dla „Niebieskich” skompletował Jakub Dołegą, dwa trafienia dorzucili Patryk Szachnowski oraz Jakub Szymczak, po jednym golu zanotowali Maciej Chmielewski i Kruszewski Michał. Meastro odpowiedziało honorowymi trafieniami Roberta Dachniewskiego oraz Krzysztofa Buchalskiego.

2.      Zacisze – Grand Team

Pojedynek, który równie dobrze mogliśmy oglądać w finale turnieju, los chciał, że obie drużyny trafiły na siebie już w ¼ rozgrywek. Spotkanie bardzo wyrównane. Podczas 12 minut obie drużyny wypracowały sobie niewiele sytuacji, a zwycięstwie zadecydowała konsekwencja. Prawdziwe piłkarskie szachy na małym boisku. Bohaterem Grand Teamu został Przemek Sieczko, który strzelił jedyną bramkę w meczu.

3.      Ganja Mafia Targówek – LTM Warsaw

W LTM „szpital” i to dosłownie, osłabieni zawodnicy Wojciecha Króla nie byli wstanie sprostać obecnym liderom Ligi Szóstek. Ostateczny wynik to 3:0 na korzyść „Palaczy”, do siatki Andrzeja Gronosza trafiali Damian Falkowski i dwukrotnie Jakub Rodek.

 

4.      Naprzód II Skórzec – Trójka

Najbardziej zacięte spotkanie tej fazy turnieju Naprzód podbudowany zwycięstwem kolegów z „Jedynki” wierzył, że jest realna szansa spotkać się w finale. Trójka po bardzo słabej fazie grupowej chciała się zrehabilitować. Tak jak wspominaliśmy we wstępie… Awans do kolejnego etapu po rzutach karnych, niczym Portugalia. W regulaminowym czasie gry tablica świetlna pokazywała wynik 2:2. W serii „jedenastek” lepsi okazali się popularni CHzB, zwyciężając 2:3. „Żółtym” pozostało wspieranie swoich kolegów z pierwszego zespołu.

 

Do półfinałów weszły zespoły, które zdecydowanie dominowały w swoich grupach, wyjątkiem okazali się wspomniani CHzB. Już sama ich obecność w półfinałach okazała się niemałym zaskoczeniem.

1.      Naprzód I Skórzec – Grand Team

W pierwszym spotkaniu Naprzód I Skórzec podejmował Grand Team. Z drugą drużyną Targówek już w tym turnieju przegrał… Jak się okazało „jedynka” wcale nie okazała się trudniejszym przeciwnikiem. W ciągu 12 minut remis 2:2 i nerwówka przy strzałach z 9 metra. Zawodnicy ze Skórca na najbliższym treningu zabiorą się do ćwiczenia jedenastek. Oba zespoły spod Siedlec odpadają po rzutach karnych, tym razem lepiej próbę nerwów wytrzymał Grand Team, który rozprawił się 5:6.

2.      Ganja Mafia Targówek – Trójka

Faworytem spotkania byli zawodnicy Ganji, pewne 2. Miejsce w grupie do tego naprzeciw nie zbyt dobrze, tego dnia, dysponowany rywal… Do pewnego momentu wszystko układało się po myśli Bartka Kozika i spółki, na tablicy 2:0 i pewne panowanie nad przebiegiem zdarzeń na boisku. W tym miejscu chyba poczuli się zbyt pewnie, Trójka dwoma zabójczymi atakami doprowadza do remisu, a wyrównujące trafienie pada tuż przed kończącym mecz gwizdkiem sędziego. CHzB już jedną serię rzutów karnych mają za sobą, Ganja podłamana psychicznie… Ostateczny wynik to 2:3 dla Trójki, a decydującego karnego nie trafia Filip Kurek. Myślę, że pamiętacie strzał Sergio Ramosa na jednym z turniejów rangi międzynarodowej, Filip poszedł w ślady Hiszpana i strzelił daleko obok bramki. Trójka w finale Pucharu Ligi Szóstek!

Mecz o 3. miejsce

Naprzód I Skórzec – Ganja Mafia Targówek

Finał pocieszenia, tak określa się mecze o 3. Miejsce na wielkich turniejach. Na otarcie łez zmierzyły się ze sobą Naprzód I Skórzec oraz Ganja Mafia Targówek. Goście bez ani jednej zmiany z trudem dotrwali do końca rozgrywek, podobnie jak w fazie grupowej ulegli swoim rywalom. Tym razem przegrana była zdecydowanie bardziej dotkliwa i wyniosła 3:0, zaznaczmy jednak, że był to najniższy wymiar kary.

Finał

Grand Team – Trójka

Grande finale! Tak chciałoby się krzyknąć, patrząc na nazwę jednego z zespołów. Zawodnicy Targówka 94’ podejmowali sensacyjną Trójkę, która powstała niczym Feniks z popiołów. Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. Wynik bardzo dobrze odzwierciedla przebieg spotkania, pewne 3:1 i złote medale zawisną na szyjach drużyny Mateusza Sokólskiego. Drużyna Wiktora Puchała musi zadowolić się „srebrem”, co i tak można uznać za spory sukces.

 

Grand Team’owi serdecznie gratulujemy zwycięstwa. Nie zapominajmy również o indywidualnych tytułach przyznanych poszczególnym zawodnikom.

Najlepszy zawodnik: Jakub Rodek (Ganja Mafia Targówek) – lider GMT najwięcej bramek i asyst w zespole, prawdziwy dyrygent.

Najlepszy bramkarz: Krzysztof Goleń (Grand Team) – najmniej puszczonych bramek w całym turnieju, ostoja defensywy.

Najlepszy strzelec: Jakub Dołęga (Naprzód I Skórzec) – aż 13 trafień zanotował na swoim koncie młody snajper Naprzodu.

Dziękujemy firmom Pucharowo.PL za ufundowanie pucharów sportowych,Drukarni Siemieniak.pl oraz sklepowi R-Gol za pomoc w organizacji turnieju oraz ufundowanie strojów piłkarskich!

Zapraszamy do udziału w naszych rozgrywkach ligowych. Więcej szczegółów na ligaszostek.pl (również dostępna fotorelacja z turnieju). Do zobaczenia!

<< poprzednia strona (1/2)

tabela

lp.drużynampb

pełna tabela...

najbliższe mecze

Aktualnie nie ma zaplanowanych meczów.

ostatnie mecze

Nie rozegrano jeszcze żadnych meczów.